İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR AÇÜ “ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ” AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Artvin İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından hayata geçirilen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün proje ortağı olduğu Artvin Bilimle Şenleniyor Projesi kapsamında başlatılan “Çocuk Üniversitesi” etkinliklerinin açılış törenine katıldı.

Artvin İl Millî

 

 

Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından hayata geçirilen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün proje ortağı olduğu Artvin Bilimle Şenleniyor Projesi kapsamında başlatılan “Çocuk Üniversitesi” etkinliklerinin açılış törenine katıldı.

Artvin Çoruh Üniversitesi merkez yerleşkesinde gerçekleştirilen açılış töreni AÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kibar, AÇÜ Genel Sekreter Vekili Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Ardıç, İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt’un katılımları ile gerçekleştirildi.

Etkinlik, açılış töreninin ardından protokol üyelerinin farklı alanlarda gerçekleştirilen etkinliklerin yapıldığı istasyonların gezerek bilgi almalarıyla tamamlandı.

Katılımcıların var olan bilgileri yerinde deneyimleyerek, yaşamlarına katkı yapmaları, eğlenerek teknolojik ve bilimsel bilginin katma değerinden faydalanmaları, olabildiğince erken yaşta kariyerleri hakkında ipucu elde etmeleri, sosyalleşerek güven ilişkisi içerisinde becerilerini geliştirmeleri amacıyla hayata geçirilen proje kapsamındaki Çocuk Üniversitesi ile ilimizde kademelerdeki (okul öncesi, ilkokul ve ortaokul) öğrencilerinin bilimsel düşünme becerilerini artırmak, bilimsel kültüre yaşamlarında daha fazla yer vermek, teknolojik gelişmelerin yanı sıra değerlerin zamanlarına etkilerini güvenli bir şekilde yaparak, yaşayarak kazanacakları bir ortam oluşturulması hedefleniyor. 

Benzer yazılar