ARTVİN’E YENİ HAYVAN PAZARI YAPILIYOR

 

Artvin Belediyesi tarafından Çayağzı Mahallesi ceza evi arkasında yapımı devam eden Hayvan Rehabilitasyon merkezi yakınında yeni hayvan pazarı yapılıyor.

Artvin Belediyesi tarafından Çayağzı Mahallesinde ceza evi arkası – Yeni Mahalle arası bağlantı yolu altında 4560 m2’lik sahada 1300 m2lik kapalı alan kurularak 50 padok ile Artvin modern hayvan pazarına kavuşmuş olacak.  Alt yapı çalışmalarının hızla devam ettiği hayvan pazarı bu yıl ki kurban bayramına yetiştirilecek.

Artvin’e modern hayvan pazarı kazandıracaklarını ifade eden ve çalışmaları yerinde inceleyen  Başkan Kocatepe sözlerine şöyle devam etti:

“Artvin’de yıllardır çöp döküm sahası olarak kullanılan alanı 1 yıllık gibi kısa sürede çöplerden arındırarak temizledik ve bu alanı şehre entegre etme uğraşı içine girdik. Bu amaç doğrultusunda da burada Karadeniz Bölgesinin en kapsamlı hayvan rehabilitasyon merkezi, 12 metre genişliğinde şehre giriş bağlantı yolu yaptık ve son olarak da hayvan rehabilitasyon merkezinin hemen arkasında modern hayvan pazarı inşaatına başladık.

Göreve geldiğimiz yıl Yusufeli yolunda geçici olarak yaptığımız hayvan pazarını artık ihtiyacı karşılamıyor bununla birlikte şehir girişinde kötü bir görüntü oluşturuyordu.  Hayvan satıcıları ve vatandaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda hayvan pazarı olarak eski çöp döküm sahasını değerlendiriyoruz. Hayvan satıcı esnafımızın ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını düşünerek projelendirdiğimiz modern hayvan pazarımızın alt yapı çalışmalarına başladık. Kısa zamanda alt yapı çalışmalarını tamamlayarak üst yapısına başlayacağız. 21- 24 Ağustos’da ki kurban bayramı öncesinde pazarımızı tamamlayarak hizmete açmış olacağız.” dedi.

Benzer yazılar