CHP RİZE İL BAŞKANI SALTUK DENİZ’DEN YENİ AÇIKLAMA

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz “Sayın Vekiller fırçaya gerek yok, gelin destek verin düşük fiyattan alım yapmayı yasaklayalım” dedi.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Yaş Çay üreticilerinin sorunlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Deniz Milletvekillerinin açıklamalarına tepki göstererek “Sayın Vekiller fırçaya gerek yok, gelin destek verin düşük fiyattan alım yapmayı yasaklayalım” dedi.

Deniz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “AKP Milletvekillerini Özel Sektöre Fırça atmak yerine geçen sene Meclise verdiğimiz ve bu sene meclisin ilk açıldığı gün yeniden vereceğimiz “Özel sektör ÇAYKUR’un açıkladığı fiyatın altında yapamasın. Yapanlara ceza verilsin ” kanun teklifimize destek vermeye çağırıyoruz.

Gelin hep birlikte öncelikle bu kanun maddesini çıkaralım ardından hep birlikte tüm taraflarla birlikte Çay Kanunu çıkarmak için yola çıkalım.. Ayrıca Fırça atmakla fiyatlar yükseliyorsa bu fırçayı 2.gün niye atmadınız ,merak ediyorum..

Madem fırça atarak bu işler yolunu gidiyor, bir fırçada kota ve kontenjan için bekliyoruz.
Sorunlar fırça atarak düzeliyorsa vay halimize.

Bu nedenle bir kez daha hatırlatıyoruz; Çay üreticileri sizden sert çıkmanızı, fırça atmanızı değil Özel Sektörün düşük fiyattan alım yapmasını yasaklayan kanun teklifinin meclisten geçirilmesini bekliyor. Gelin destek verin hep birlikte çıkaralım yasayı”.

Benzer yazılar