HOPA’DA GÜN AÇILIŞ VE TEMEL ATMA GÜNÜ İDİ

Hopa’da Yapımı Tamamlanan Hükümet Konağı ve Belediye Binasının, Asansör ve Seyir Terası, Derin Deşarj Açılışı Düzenlenen Törenle Gerçekleşti.

Hopa’da yapımı tamamlanan ve faaliyete geçen yeni Hükümet Konağı ve Belediye Hizmet Binası, Asansör ve Seyir Terası, Derin Deşarj açılışı ve İçme suyu Temel atma töreni gerçekleştirildi.
Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Ak Parti Artvin Milletvekili Av. Ertunç Erkan Balta, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Ali Akpınar, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Artvin TSO Başkanı Seçkin Kurt, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Temsilcileri ve Hopa Halkının katılımı ile gerçekleşen açılış töreninde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Karadeniz Ortaokulu Folklor ekibi tarafından halk oyunları oynandı.
Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ın duygu yüklü konuşması törene katılanlar tarafından coşkuyla alkışlandı. Daha sonra Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat bir konuşma yaparak hizmet vermeye başlayan bina ile ilgili bilgiler verdi. Kaymakam Canpolat 2.400 m2 taban alana sahip binalar üzerinde 10.500 m2 kullanım alanlı olan binaların %54’unun Kaymakamlığa ve %46’sınında Hopa Belediyesine ait olduğunu, 9 Resmi kurumun Hopa Kaymakamlığı binasında hizmet vereceğini ve binaya toplam 16 milyon TL. harcama yapıldığını söyledi.
Kaymakam Canpolat’ın konuşması ardından Artvin Milletvekili Erkan Balta, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla ve son olarak da Artvin Valisi Yılmaz Doruk konuşmalarını yaptılar.
Konuşmaların tamamlanması ardından İl Müftüsü Hasan Güneş’in duası sonrası açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra Şahintepe’si Asansör ve Seyir terası açılışı gerçekleştirildi ve Vali Doruk ve beraberindekiler Asansör ile seyir terasa çıkarak bir süre Hopa manzarasını seyrettiler.
Hükümet Konağı ve Belediye Hizmet binası gezileri ardından bina önünde konuklara ikram yapılması ardından törenlerde sona erdi.

Benzer yazılar